~ Violete Africane ~

~~ Forum Dedicat Violetelor Africane ~~

AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Albumul meu - Diana

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
diana

Numarul mesajelor : 11
Varsta : 40
Data de inscriere : 16/06/2007

MesajSubiect: Albumul meu - Diana   Joi Iul 05, 2007 6:12 pm

Am reusit si eu sa-mi fac un album care sa cuprinda violete exclusiv. Deocamdata am inclus doar violete care au inflorit...si o parte din puiuti.
http://diana.sunphoto.ro
Fac o mica precizare legata de denumirile violetelor mele: pe cele mai multe dintre ele (va dati usor seama care!) le-am botezat...ca sa imi fie mie mai usor sa le recunosc flower
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Arianna
Vizitator

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Joi Iul 05, 2007 7:33 pm

Foarte frumoase,Diana! In pepiniera ce varietati ai? se vad cateva variegate,astea sunt preferatele mele Wink sa-ti traiasca!
Sus In jos
Mignon

Numarul mesajelor : 54
Varsta : 45

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Joi Iul 05, 2007 9:24 pm

Foarte frumoase, Diana! Si se vede ca sunt foarte iubite. Wink Cand vei avea puiuti de variegata la schimb, sa nu ne uiti.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://s72.photobucket.com/albums/i179/Mignon72/?start=0
diana

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Joi Iul 05, 2007 10:42 pm

Va multumesc si cu siguranta voi imparti cu voi puiutii de violete! Am intr-adevar cateva variegate dar cum se vede si in photo..suntem abia la inceput!
Variegatele pe care le am...sunt:
Pow Wow, Buckeye (cateva tipuri), Autumn Lace, Apache Showoff, Ness'Orange Pekoe, Alliance, Cinnamon girl...si cam atat.
Sus In jos
Mignon

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Vin Iul 06, 2007 9:53 am

Waw.... "doar" atat? Shocked
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://s72.photobucket.com/albums/i179/Mignon72/?start=0
Arianna
Vizitator

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Vin Iul 06, 2007 11:03 pm

Diana,multumesc pentru raspuns.Am si eu aceste varietati, de abia astept sa cresca mari sa le vad florile!
Sus In jos
vernil

Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 30/06/2007

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Sam Iul 07, 2007 11:30 pm

Dragelor, sa va ganditi si la noi cand doriti sa mai "scapati" de frunzele violetelor Razz Aveti niste minuni de flori, atatea culori si atat de gingase toate.
Sa va traiasca si sa va bucurati de ele mereu!
Sus In jos
diana

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Dum Iul 08, 2007 11:46 am

vernil a scris:
Dragelor, sa va ganditi si la noi cand doriti sa mai "scapati" de frunzele violetelor Razz Aveti niste minuni de flori, atatea culori si atat de gingase toate.
Sa va traiasca si sa va bucurati de ele mereu!
Deja ma gandesc sa "scap" de cativa puiuti de violete dar mai spre toamna caci acum sunt prea mici flower Daca va intereseaza ceva din albumul meu, cu mare drag..as soon as possible Smile
Sus In jos
vernil

Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 30/06/2007

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Dum Iul 08, 2007 12:31 pm

Am vazut si eu la cativa oameni pervaze cu flori pline d eviolete inflorite. Privelistea efectiv mi-a umplut ochii de lacrimi, chiar daca violetele erau din cele clasice, care se cultivau inainte la noi. Insa imaginea mi-a ramas intiparita pe retina, probabil ca in subconstientul meu dintotdeauna mi-am dorit sa am un pervaz cu violete inflorite.
Dar nu am rabdare, parca sunt copil mic .... bounce Asa fac pe langa ele cyclops Arrow bounce
Sus In jos
Mignon

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Dum Iul 08, 2007 2:56 pm

Si mie, draga vernil, tot de la o asemenea experienta cred ca mi se trage pasiunea pentru violete. Cand eram mica, in serile de vara, bunicul ma lua de mana si mergeam impreuna la plimbare prin cartier. Undeva, pe o straduta linistita, pe pervazul unei casute cochete, erau mereu inflorite o multime de violete. De fiecare data ne opream si le admiram impreuna. Au trecut 30 de ani de atunci si la fereastra aceea, "din copilarie", isi etaleaza, in continuare, frumusetea, violetele...
Sus In jos
edwiwa

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 10/07/2007

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Mar Iul 10, 2007 9:50 pm

Diana, f. frumos albumul, sa ma pui si pe mine pe lista la variegate, sunt nebuna dupa ele, te rog.
Mignon, ce poveste frumoasa! mi-au dar lacrimile.

pusilici Vio
Sus In jos
Mignon

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Mar Iul 10, 2007 9:53 pm

Si eu te pup, draga Vio! Cred ca fiecare iubitor de violete (si de alte plante, desigur), are in trecut o poveste frumoasa si/sau emotionanta, care a declansat aceasta frumoasa nebunie! Wink
Sus In jos
anamaria

Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Data de inscriere : 15/06/2007

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Mier Iul 11, 2007 7:21 am

Mignon a scris:
De fiecare data ne opream si le admiram impreuna.

Credeam ca numai eu fac asta.
Deja eu si fetita mea stim care geamuri ce flori au si merge din cand in cand sa vedem cum mai sunt...
Sus In jos
diana

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   Mier Iul 11, 2007 9:43 pm

Sunteti niste dragute!! Albumul meu este copilas pe langa frumusetile voastre dar stiti si voi cum este...Mie imi plac toate violetele fie ele cat de "mici" flower
Ca tot vorbim aici de istorioare cu violete...eu nu am o poveste doar o senzatie mi-a ramas din copilarie: ca le iubeam dar niciodata nu ajungeam la ele! Acum violetele africane nu mai sunt "interzise" si incet incet am ajuns sa le iubesc! Inca visez ca voi avea o colectie frumoasa...eu fac orice efort alien
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Albumul meu - Diana   

Sus In jos

Albumul meu - Diana
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Violete Africane ~ :: Poze :: Albumele noastre cu violete-
Mergi direct la: